הגנה על המוניטין ברשת

מה קורה אם אתם מקישים בגוגל את המילה כשלון? הייתם בוודאי מצפים למצוא פירוש של ויקיפדיה או משהו כזה, אבל לא. התוצאה הראשונה שעולה בדף תוצאות החיפוש של גוגל מציגה את קורות החיים של ראש הממשלה הנבחר בתוך אתר ממשלתי! כיצד זה קורה ואיך זה קשור לתחום ניהול מוניטין באינטרנט?
מה קורה אם אתם מקישים בגוגל את המילה כשלון? הייתם בוודאי מצפים למצוא פירוש של ויקיפדיה או משהו כזה, אבל לא. התוצאה הראשונה שעולה בדף תוצאות החיפוש של גוגל (המהווה למעלה מ – 92% מהחיפושים המתבצעים בארץ) מציגה את קורות החיים של ראש הממשלה הנבחר בתוך אתר ממשלתי! כיצד זה קורה ואיך זה קשור לתחום ניהול מוניטין באינטרנט?

כך נראית התוצאה כשלוחצים על התוצאה הראשונה של המילה כשלון

ניהול מוניטין - כשלוןהתוצאות הראשונות בגוגל עבור חיפוש המילה “כשלון”ניהול מוניטין באינטרנט - קורות חיים


הצמיחה האדירה של האינטרנט והשפעתה על כל תחומי חיינו הולכת ומתגברת מדי יום. מה שקורה בפועל זה שנוצר מאגר אדיר של זיכרון קבוע הפתוח ונגיש לכולם.

אנשים מצאו עולם ומלואו ברשת ובשמחה רבה משתפים את חבריהם המקוונים בכל מה שקורה בחייהם הפרטיים והעסקיים כאחד. זה לא תמיד ישרת אותם.

מנועי החיפוש מופעלים על ידי אלגוריתמים ואנשי SEO (Search Engine Optimization) המתמחים בקידום אתרים במנועי חיפוש יודעים כיצד להציג את הדברים למנועי החיפוש כך שתוצאות מסוימות ואתרים נבחרים יופיעו בפני הגולשים בדירוג גבוה יותר מאחרים. בד”כ נוטים להשתמש בשירות זה באופן חיובי במסגרת שיווק באינטרנט, אבל כמו בהרבה תחומים בחיים, יש כאלה שבוחרים להשתמש בטכניקות כאלה באופן שלילי על מנת לפגוע באחרים. התוצאה המובאת בפניכם בעת חיפוש תוצאות למילה “כשלון”, הינה דוגמא מובהקת לעניין ואינה הגיונית בעליל.

רשתות חברתיות, גלישה סלולארית והשפעתן על ניהול מוניטין באינטרנט
הגלישה בטלפונים סלולאריים זינקה תוך חצי שנה ב – 68%. טוויטר זינקה ב – 310%, פייסבוק ב – 200% ושירותי הווידאו תופסים נתח של 35% מתנועת האינטרנט הנייד. מגמות אלה הולכות ומתעצמות בעידן הסמארטפונים.

במהלך חג סוכות גולשים רבים נתקלו בקשיי גלישה בפייסבוק וחלקם הרגישו ש”אין להם חיים”… הרשתות החברתיות תופסות בקרב חלק מהאנשים נתח גובר והולך במהלך סדר יומם השוטף. זה גורם לכך שאנשים נפתחים יותר, סומכים יותר ומתבטאים באופן חופשי יותר מבעבר, דבר העשוי להתגלות כטעות גורלית.

בעידן בו הגלישה הסלולארית מגבירה את השימוש באינטרנט בכל תחומי החיים ומגדילה את הנגישות למידע, ניהול מוניטין הופך לשירות נדרש עוד יותר.
ניהול מוניטין באינטרנט שומר עליכם. הוא מוודא כי אתם או העובדים שלכם לא תעשו שטויות שיגרמו לכם נזק בלתי הפיך. בנוסף, מדובר בשירות של יח”צ ברשת ולעיתים קרובות משלים את השירות של חברת יח”צ המפרסמת אתכם גם באופן לא מקוון. ככל שתדעו להימנע מראש ממצבים מביכים ולתקן באופן מהיר יותר את טעויות העבר, תצברו בגוגל זיכרון חיובי אשר ישרת אתכם גם אם לקוח לא מרוצה אחד מחליט להעלות פוסט נגטיבי בבלוג שלו.

ניהול מוניטין באינטרנט – לסיכום
ניהול מוניטין באינטרנט הינו שירות שבעבר התאים בעיקר לחברות גדולות וכיום מתאים לכולם. המידע שנאגר עליכם ברשת המהווה מאגר זיכרון קבוע, מוביל לכך שגם בעוד שנים יוכלו למצוא עליכם מידע שפוגע בכם הנובע בד”כ מחוסר מודעות לעניין. הנזק שיכול להיגרם לכם, לחברה שלכם או למוניטין שלכם הינו עצום ולפעמים בלתי הפיך. ניהול מוניטין באינטרנט הוא הבלש שלכם, השומר האישי שלכם, איש הניקיון שלכם, מנהל יחסי הציבור שלכם ואיש השיווק שלכם. כל אלה משולבים יחדיו בתיאום מלא עם הצוות המקצועי שלכם המטפל בכל הפרמטרים האלה כדי שכל פעילותכם ברשת תשרת אתכם על הצד הטוב ביותר. לא רק היום אלא גם בעתיד.