ויקיפדיה

מה זה וויקיפדיה? כיצד היא קשורה לתחום ניהול מוניטין באינטרנט? תוכלו למנף את כוחה של וויקיפדיה, ליהנות מקידום אתרים יעיל ולנהל בצורה טובה יותר את המוניטין באינטרנט.

וויקיפדיה

כחלק מההתפתחות המואצת של האינטרנט בשנים האחרונות, פותחו כלים נהדרים המסייעים באופן משמעותי לקידום אתרים איכותי ולשיפור ניהול מוניטין באינטרנט. אתרים אלו כוללים בין היתר רשתות חברתיות, פורומים, בלוגים, קבוצות דיון וכו’. בין יתר הפיתוחים המשוכללים נוסדו גם אנציקלופדיות מקוונות הפותחות בפני הגולשים מידע חיוני רב בכל תחום שרק ירצו. וויקיפדיה הנה אחת הבולטות שבהן. מעבר לכך שהיא מציעה תכנים מעשירים, היא עוזרת לתהליכי קידום אתרים איכותיים ולייעול ניהול מוניטין באינטרנט. בזכות פרסום תכנים מעשירים, הסתייעות בוויקיפדיה כקישור בעל חשיבות רבה והוכחת הבקיאות והידע של כותב הערכים, וויקפידיה מסייעת באופן ניכר לשיפור ניהול מוניטין באינטרנט. במאמר זה ריכזנו עבורכם מידע קצר אודות וויקיפדיה ועל הדרכים המגוונות בהן היא יכולה לשפר ניהול מוניטין באינטרנט.

מהי וויקיפדיה?
וויקיפדיה הנה אנציקלופדיה מקוונת המבוססת על העיקרון של תוכן חופשי. כלומר, כל גולש יכול לעיין באופן חופשי בערכים השונים, לערוך את התכנים בהתאם לכללים ספציפיים ולהעתיק את התכנים, בין אם מדובר בטקסטים ובין אם מדובר בתמונות, בהתאם לתנאי רישיון מסוימים. וויקיפדיה נוסדה ב-2001 כמיזם של השפה האנגלית, אולם מאז נוצרו פרויקטים בשפות שונות, בכל רחבי העולם. וויקיפידיה העברית נוצרה שנתיים לאחר מכן ומציעה היום ערכים רבים בנושאים מגוונים. אמנם בעבר, אמינות המידע שהופיע בוויקיפידיה הוטל בספק, אך היום ניתן לראות כי רבים משתמשים בו, עד לכדי ניצולו בבתי המשפט ובתקשורת.

כיצד וויקיפדיה יכולה להטיב עם ניהול מוניטין באינטרנט?
וויקיפדיה יכולה לסייע באופן משמעותי ביותר לתהליכי קידום אתרים פרודוקטיביים ולשיבוח ניהול מוניטין באינטרנט. ראשית, וויקיפדיה זוכה למקום גבוה בדפי התוצאות של מנועי החיפוש השונים. דבר זה מאפשר לכותבים בה לקבל דירוג גבוה גם כן. שנית, וויקיפדיה מהווה אתר בעל חשיבות גבוהה במיוחד ולכן כל בעל אתר המשבץ שם תכנים וקישור של אתרו, יכול ליהנות מקישורים איכותיים יותר. בנוסף לכך, כתיבת ערכים שונים בתחום העיסוק יכולה לסייע לבעל האתר להוכיח לקהל הלקוחות שלו כי מדובר באיש מקצוע מיומן, בקיא בתחומו ובעל ניסיון רב.

דרכים לשיפור ניהול מוניטין באינטרנט על ידי וויקיפידיה
ישנם דרכים רבות ומגוונות לשפר ניהול מוניטין באינטרנט באמצעות וויקיפדיה, לפניכם העיקריות שבהן:
הקפידו להזין תכנים אמינים – מומלץ לפרסם בוויקיפדיה תכנים אמינים שניתן לגבות את המקורות שלהם. מעבר לכך שתיראו כאנשי מקצוע מומחים בתחום, גם תוכלו לספק לקוראים קישורים חיצוניים כדי שייווכחו בכך בעצמם. כדאי אף להציב קישורים חיצוניים של המקורות שהנם ידידותיים למשתמש, כלומר אינם מותנים בשם משתמש וסיסמא.
אל תקפצו מעל הפופיק – מומלץ להתחיל להזין ערכים קטנים ולצבור ניסיון תוך כדי. אם בצעדיכם הראשונים בוויקיפדיה תתחילו בערכים גדולים, עורכי הטקסטים יבחנו כל ערך בזכוכית מגדלת.
צרו פרופיל אמין – בכל פעולה שלכם בוויקיפדיה, אתם צוברים וותק וניסיון, הן מול הגולשים והן מול כותבי ועורכי ערכים אחרים. לכן, מומלץ לעדכן באופן שוטף את הערכים שכתבתם וליצור מאגר של מקורות כתיבה שיקל על עורכי הערכים. כמו כן, אל תהססו לשאול שאלות. באמצעות דפי השיחה ניתן ליצור קשר עם כותבי ערכים אחרים. כדאי לעשות זאת על מנת להשתפר בעתיד.
פרסמו באתרים שונים של וויקיפידיה – לוויקיפדיה יש אתרים נוספים כגון וויקציטוט, וויקמילון, וויקחדשות וכו’. מומלץ לפרסם גם שם.
היעזרו במקצוענים – אמנם וויקיפידיה נחשבת לחופשייה ופשוטה יחסית, אולם בכדי ליצור התנהלות איכותית, לקדם אתרכם באופן מוצלח ולשפר ניהול מוניטין באינטרנט, מומלץ להיעזר במקדמי אתרים מומחים, המיומנים ובקיאים בתחום.

לסיכום, ניתן לראות כי באמצעות וויקיפדיה ניתן לשפר באופן משמעותי ניהול מוניטין באינטרנט. על ידי פרסום תכנים איכותיים ומסייעים תוכלו להוכיח את מידת המומחיות שלכם בתחום בו אתם עוסקים, להעפיל את דירוגכם במנועי החיפוש ולהיחשף לקהל גולשים רב יותר.

על פעילותנו – “ניהול מוניטין באינטרנט בע”מ”
צוות אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב בתחום קידום אתרים. בזכות הבקיאות והניסיון של מקדמי האתרים שלנו, תוכלו למנף את כוחה של וויקיפדיה, ליהנות מקידום אתרים יעיל ולנהל בצורה טובה יותר את המוניטין באינטרנט. אם הנך זקוק להדרכה ולעזרה ביצירה וניהול מוניטין ברשת, הנך מוזמן ליצור קשר עם הצוות המקצועי.