ביאור מושגים באינטרנט

ניהול מוניטין באינטרנט-ביאור מושגים יציג בפניכם נושאים שונים המרכיבים מכלול שלם שנקרא ניהול מוניטין באינטרנט.
ניהול מוניטין מורכב מקידום מקצועי מגוון בכל רובדי הפעילות ברשת האינטרנט.
בכדי להבין טוב יותר את פירוט הנושאים המוצגים באתר, להלן מובאים הסברים קצרים אודותיהם:

פורום – פורום אונליין או מקוון הינו אתר אינטרנט או חלק מאתר אינטרנט, המשמש לקיום דיונים בנושאים מוגדרים או כלליים.
בְּלוֹג – (יומן רשת או רשומון) הוא אתר אינטרנט שבו נכתבות רשומות (“פוסטים”) העוסקות בחוויות, חדשות בנושאים שונים ומאמרים. הבלוג יכול להיות כתוב בשפה פחות רשמית ולהעלות שיתופים אישיים לצד טיפים מקצועיים.
מדיה חברתית – תוכן שנוצר על ידי אנשים באמצעות שירותים טכנולוגיים ונגישים להפצת אינפורמציה. בדרך הזו, אנשים קוראים וחולקים חדשות, מידע ותוכן מהעולם המקצועי והאישי של המשתתפים. דוגמאות למדיה חברתית: פייסבוק וקפה דה מארקר.
קבוצות דיון – רשת, המכונה גם רשת Usenet, של שרתים המפעילים מעין פורומים המאפשרים למשתמשים בהם לדון בכל נושא העולה על הדעת, בעזרת תוכנה ייעודית. כל משתמש יכול לעיין בקבוצת הדיון, לשלוח תגובה להודעה קיימת או להעלות הודעה חדשה.
רשת מקצועית – רשת חברתית LinkedIn. מקצועית אשר מיועדת ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים בין משתמשיה. לדוגמא:

רישות עסקי (נטוורקינג) – גישה שיווקית העושה שימוש במפגשים חברתיים של אנשי עסקים ובעלי עסקים מרקעים שונים, למטרת יצירת רשתות חברתיות העשויות להוביל לשיתופי פעולה והזדמנויות עסקיות.
פייסבוק (facebook) – הוא אתר אינטרנט אמריקאי מסוג רשת חברתית. האתר הוקם על ידי מארק צוקרברג, סטודנט אמריקני יהודי באוניברסיטת הרווארד, ב-4 בפברואר 2004.
טוויטר (Twitter) – רשת חברתית מקוונת חינמית המאפשרת לשלוח ולקרוא מסרים קצרים של עד 140 תווים (פעולה שזכתה לשם “מיקרו-בלוגינג”).
יוטיוב (YouTube)– אתר אינטרנט המאפשר למשתמשים להעלות, לראות ולשתף קטעי וידאו. האתר כיום בבעלות גוגל, נוסד בפברואר 2005 במטרה להעביר קובצי וידאו ושמע גדולים, בקלות מרבית באינטרנט. כל אדם יכול להעלות סרטים לאתר, לדרג ולכתוב חוות דעת על סרטים אחרים.
ויקיפדיה (Wikipedia) -אנציקלופדיית תוכן חופשי המשתמשת בטכנולוגיית ויקי ופועלת באינטרנט. “חופשי” פירושו חופשי לעיון ללא כל מגבלה, חופשי לעריכה (תוך התחשבות בכללי ויקיפדיה), וחופשי להעתקה ולהפצה.
יוטיוב (YouTube) – אתר אינטרנט המאפשר למשתמשים להעלות, לראות ולשתף קטעי וידאו. האתר כיום בבעלות גוגל, נוסד בפברואר 2005 במטרה להעביר קובצי וידאו ושמע גדולים, בקלות מרבית באינטרנט. כל אדם יכול להעלות סרטים לאתר, לדרג ולכתוב חוות דעת על סרטים אחרים.