רשתות עסקיות באינטרנט

רשתות חברתיות עסקיות

בעשור האחרון, ניתן לראות כי הרשתות החברתיות ברשת האינטרנט מתעצמות ומשתכללות בצעדי ענק. הסיבה לכך היא שהאדם הוא יצור חברתי, וככזה הוא מחפש דרכים שונות לתקשר עם חברים וותיקים, למצוא חברים חדשים ולשתף אותם בחוויות ובתכנים האהובים עליו. הרשתות החברתיות השונות מספקות גם יתרונות מהותיים לחברות ואנשי מקצוע פרטיים המבקשים לפרסם את עצמם במרחב הווירטואלי ומאפשרות להם להגיע לכדי ניהול מוניטין באינטרנט שהנו יציב, מבוסס וחזק. בעקבות כך, נוצרו רשתות חברתיות המתמקדות במגזר העסקי, אשר תורמות ביצירת קשרים עסקיים ובהצגת הניסיון והטיב של אנשי המקצוע והחברות השונים. אם הרשתות החברתיות עצמן סיפקו יתרונות חיוניים לכדי ניהול מוניטין באינטרנט, הרי שרשתות המתמקדות בתחום העסקי מסייעות לו עוד הרבה יותר. במאמר זה נסקור כיצד רשתות אלו תורמות להעצמתו של ניהול מוניטין באינטרנט וכיצד גם אתם תוכלו להפוך את המאפיינים שלהן ליתרונות שלכם.

 

ניהול מוניטין ולינקדאין


כיצד רשתות חברתיות עסקיות יכולות להטיב עם ניהול מוניטין באינטרנט?


רשתות חברתיות בכלל ורשתות עסקיות בפרט, מספקות יתרונות רבים וחשובים. ראשית, על ידי הרשתות העסקיות ניתן לבצע תהליכי קידום אתרים שאינם דורשים השקעה כספית גבוהה. מנועי החיפוש השונים מזהים את התכנים המוזנים ברשתות אלו, ועל ידי כך מציבים את האתרים המספקים אותם במקומות גבוהים יותר בדפי התוצאות. מנועי החיפוש השונים, וגוגל בראשם, מענישים אתרים על קידום הנעשה באופן פסול. לכן, באמצעות הצגת תכנים איכותיים ומקצועיים ניתן לקדם את האתר כראוי. שנית, מגוון הפונקציות המתאפשרות על ידי הרשתות העסקיות, עליהן יפורט בהמשך, מסייעות בהעצמתו של ניהול מוניטין באינטרנט. יתרון מהותי נוסף המתאפשר על ידי הרשתות החברתיות והעסקיות הוא שהן מאפשרות לחשוף את טיב המוצרים ישירות אל קהל היעד, ליצור קשרים עסקיים חיוניים עם אנשי מקצוע מאותו התחום וכן, להפגין את מידת הניסיון והמומחיות שיש לכם.

 

מגוון רחב-היקף של רשתות עסקיות

כיום, קיימות רשתות חברתיות עסקיות רבות, בין אם לועזיות ובין אם מתוצרת הארץ. לפניכם, העיקריות והמובילות שבהן:

 

לינקדאין (LinkedIn): אתר זה מציע שלושה אלמנטים עיקריים המסייעים בשיפור ניהול מוניטין באינטרנט – יצירת פרופיל אישי, שימוש ביישומים שונים וכן, הצטרפות לקבוצות קיימות או יצירת קבוצות חדשות. בפרופיל האישי ניתן להציג את הניסיון המקצועי תוך תיאור מקומות העבודה והתפקידים הקודמים. באמצעות הפרופיל ניתן ליצור קשר עם משתמשים אחרים, דבר המסייע הן ביצירת קשרים עסקיים ושיתופי פעולה חדשים והן בגיוס עובדים. ביישומים השונים ניתן להיעזר בין היתר לשם הצגת מסמכים למיניהם, העלאת מצגות, פרסום קישור לבלוג המקצועי ודיון עם משתמשים אחרים על פרויקטים משותפים. הקבוצות השונות מתבססות על מכנה משותף של מספר משתמשים וניתן להגדירן על פי ארגון מסוים, כנס, פרויקט ועוד
.
Ryze – אתר זה מתמחה ביצירת קשרים עסקיים, תוך התמקדות ביזמים חדשים. החברות באתר היא בחינם, אך פונקציות מסוימות הן תמורת סכום כספי. האתר מאפשר ליצור קשרים עם משתמשים אחרים ולפרסם אירועים למיניהם. כמו כן, ארגונים יכולים להסתייע בו על מנת ליצור רשת חברתית רק לעובדי הארגון.

 

Talkbiznow – זוהי רשת עסקית אינטראקטיבית לאנשי מקצוע ולחברות. האתר מאפשר ליצור פרופיל משתמש המציג את הניסיון ואת הידע בתחום העיסוק. כמו כן, הוא מציע פונקציות חיוניות כגון פגישות עסקיות מקוונות ושיחות ועידה. אלמנט נוסף המסייע רבות להעצמת ניהול מוניטין ברשת מכונה “וובסטור” ומאפשר להפיק דף מיוחד, בו ניתן להציג את המוצרים והשירותים המשווקים.

 

Hook – רשת עסקית זו נוסדה בארץ בכדי לאפשר למשתמשים בה ליצור קשרים עסקיים חדשים. מעבר לכך, האתר מאפשר בין היתר ליצור פרופיל משתמש בו ניתן לפרסם את טיב המוצרים ואת הניסיון בתחום, לפרסם ולחפש משרות חדשות, לקבל ולשלוח הודעות למשתמשים אחרים, לפרסם אירועים חדשים וליצור בלוגים.

 

כיצד לקבל את המקסימום מהרשתות העסקיות?

מאחר ויש כל כך הרבה רשתות חברתיות עסקיות, ניתן בהחלט להתבלבל במבחר ולבצע תהליכי קידום אתרים באופן שגוי. לכן, בכדי לקבל תוצאות טובות יותר מהפרסום ברשתות השונות, כדאי לעשות זאת על ידי מקדמי אתרים מקצועיים, הבקיאים בתחום. דבר זה יוביל ליצירת ניהול מוניטין באינטרנט אשר הנו פרודוקטיבי הרבה יותר.

 

לסיכום, רשתות חברתיות עסקיות יכולות לסייע באופן משמעותי להעצמת ניהול מוניטין באינטרנט. שפע האפשרויות העומדות לפניכם מאפשרות לכם להשתלב ברשת החברתית העסקית המתאימה לכם ביותר, תוך תיעול היתרונות שלה לכדי העפלת אתרכם על פני המרחב הווירטואלי.

 

על פעילותנו – “ניהול מוניטין באינטרנט בע”מ”

צוות אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב בתחום קידום אתרים. בזכות הבקיאות והניסיון של מקדמי האתרים שלנו, תוכלו למנף את כוחן של הרשתות העסקיות, ליהנות מקידום אתרים פרודוקטיבי כדי לנהל בצורה טובה יותר את המוניטין ברשת. אם הנכם זקוקים להדרכה ולעזרה ביצירה וניהול מוניטין ברשת, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם הצוות המקצועי.