10 טיפים מנצחים לניהול מוניטין באינטרנט באמצעות בארטרים

אחד הערוצים בהם מומלץ כיום לכל עסק וארגון לפעול הוא זה של בניית תדמית, או ניהול מוניטין ברשת האינטרנט. הקמה ותפעול של אתר אינטרנט הן כבר בגדר פעולות טריוויאליות, שכל בעל עסק או מנהל בארגון מבינים את חשיבותן ונחיצותן. אך בשוק תחרותי בו פועלים שחקנים רבים, מתבקשות פעולות אסטרטגיות ושיווקיות נוספות אשר ישימו אותנו ואת העסק שלנו מעל לשאר ויעניקו לנו יתרון על פניהם.

רבות נכתב ונאמר אודות התחום החדש והמורכב של בניית תדמית וניהול מוניטין באינטרנט עבור העסק, הארגון או אדם פרטי המשווק את עצמו. במאמר הבא נעסוק בשילוב בין התחום החשוב הזה לבין תחום חשוב ומרכזי נוסף אשר מגיע מעולם “הכלכלה השיתופית” וצובר יותר ויותר אוהדים בשנים האחרונות – סחר חליפין (הידוע גם בשם ברטר או בארטר). כיצד יכולה עסקת ברטר לסייע לעסק בבנייה ובניהול מוניטין ברשת?

 על מנת להשיג שליטה טובה בתדמית ובמוניטין שלנו כפי שהם משתקפים באינטרנט, נרצה להגיע למצב בו 10 תוצאות החיפוש הראשונות בדף התוצאות של השם שלנו (או שם העסק) מפנות לאתר שלנו. כיצד נשיג זאת?

להלן עשרה טיפים חשובים אשר יסייעו לנו להשתמש בעקרונות “הכלכלה השיתופית” לצורך השגת מטרה זו :

בארטר לבניית אתר – זוהי אולי הדרך הבסיסית והמתבקשת ביותר לשילוב בין סחר חליפין לבין ניהול מוניטין ברשת – ביצוע עסקת ברטר במסגרתה אנו מעניקים את השירות או המוצר בהם אנו מתמחים, ובתמורה מקבלים אתר אינטרנט עבור העסק שלנו. את העסקה הזו נבצע כמובן מול אנשי מקצוע המתמחים בבניית אתרים באינטרנט. נקודה שחשוב לקחת בחשבון בהקשר זה – תמחור של בניית האתר (על פי שעות העבודה הנחוצות) אל מול תמחור השירות/מוצר שאנו מעניקים בתמורה כאשר כדאי לקחת בחשבון כבר עכשיו שעות עבודה עתידיות אשר יהיו נחוצות לתפעול ו”שיפוץ” האתר. מבחינתנו, כדאי לכלול בעסקת הבארטר גם כמה וכמה שעות של “תמיכה טכנית” באתר במהלך החודשים הקרובים.

ברטר לקידום אתר

בארטרים על מאמרים וכתבות לצורך קידום האתר – לאחר שיש לנו אתר פעיל נרצה להתחיל לקדם אותו במנועי החיפוש. אחת הדרכים המרכזיות לעשות זאת היא באמצעות הזנה של תכנים רלבנטיים ואינפורמטיביים, הן לאתר שלנו והן לאתרים אחרים (בתוספת קישורים המובילים לאתר שלנו). דוגמה לעסקת בארטר מסוג זה היא להעלות לאתר שלנו מאמר המפנה לאתר אחר, ובתמורה אותו אתר יעלה אצלו מאמר המפנה אלינו (או יפנה אלינו מאתר שלישי). כך נתחיל לייצר תוצאות נוספות המפנות לאתר שלנו שעוזרות בקידום ובשיווק.

הקמת פרופיל עסקי בלינקדאין – עבור מי שאינו מכיר, “לינקדאין” היא רשת חברתית המתמקדת בקשרים מקצועיים בין בעלי מקצוע ועסקים שונים. הקמת פרופיל עסקי וקידומו באותה רשת חברתית אינה פעולה טריוויאלית. ניתן למצוא בעלי מקצוע המתמחים בתחום זה ולבצע עימם עסקת סחר חליפין – הענקת השירות/מוצר שלנו בתמורה לבנייה וניהול של הפרופיל העסקי שלנו

פתיחת דף עסקי בפייסבוק – באופן דומה לסעיף הקודם, גם לרשת החברתית הגדולה ביותר – פייסבוק” יש הרבה מה לתרום לפרסום וקידום העסק שלנו. על מנת לעשות זאת ביעילות מומלץ להקים דף עסקי, לקדם אותו באמצעות יצירת קשרים עם דפים ואנשים אחרים ולפרסם בו מידע אודות העסק באופן שוטף. גם כאן, מומלץ שבעל מקצוע המתמחה בתחום יעשה זאת. זהו מקום נוסף בו ניתן לבצע בארטר במטרה לקבל שירות זה

ברטר לשיווק בפייסבוק

.

יצירת סרטוני ווידיאו והעלתם ל YouTubeשימוש בסרטוני ווידיאו הינו הכרחי כיום לקידום אתרים אורגני, כאשר יצירת סרטון ווידיאו איכותי אינה עניין של מה בכך. על ידי ביצוע עסקת סחר חליפין עם איש מקצוע מעולם הווידיאו ניתן להשתמש גם בערוץ חשוב זה לצורך קידום האתר שלנו ושימור/בניית המוניטין של העסק.

פתיחה ותפעול של חשבון טוויטר – רשת זו פופולארית מאוד בעולם, אך ישראלים רבים אינם משתמשים בה יותר מדי. עם זאת, מומלץ לא להזניח את הערוץ החשוב הזה, ולבצע עסקת בארטר עם מישהו שמבין בטוויטר ובאופן בו הרשת הזו פועלת, על מנת שיבנה עבורנו פרופיל ויתפעל אותו.

העלאת מצגת ל slideshare – שירות זה דומה ליוטיוב, אך מתמקד במצגות. מצאו מישהו המתמחה בהכנה והעלאה של מצגות אסתטיות ואיכותיות, ובצעו עימו עסקת חליפין בתמורה להכנה של מצגת המקדמת את העסק (והמוניטין) שלכם.

הקמת בלוג בנושא נוסף שאנו מתמחים בו – בלוג הוא פלטפורמה מצוינת להעלאת תוכן מילולי בנושא בו אנו מבינים ומתמחים. מצאו תחום נוסף בו יש לכם ידע מעמיק ובצעו עסקת ברטר לבנייה ותפעול של בלוג המכיל ידע זה, וכמובן מקשר לאתר שלכם. זהו עוד ערוץ אפשרי וחשוב ליצירת פעילות וקישורים עם גולשים אחרים.

בניית בלוג לניהול מוניטין

אתרי תמונות מקצועיים – ישנם אתרים רבים המתמחים בתמונות מקצועיות ואיכותיות. נסו למצוא צלם מקצועי בבארטר (או בעל מקצוע אשר עוסק בתמונות באינטרנט) ובצעו עימו עסקה במסגרתה הוא יעלה עבורכם תמונות איכותיות אשר קשורות לתחום בו אתם עוסקים, לאתרי תמונות מקצועיים. אל תשכחו לקשר מהתמונה אל האתר שלכם, זה עוזר מאוד בקידום התדמית שלכם באינטרנט.

פתיחת חשבון באתרי בארטרים – דרך יצירתית נוספת להשגת תוצאות חיפוש נוספות עבור האתר שלכם היא פתיחת חשבון באתר המתמחה בעסקאות סחר חליפין, דוגמת האתר “ברטרלנד”, המתמחה בנושא ברטרים עבור שירותים עסקיים. הירשמו, פתחו פרופיל והעלו שם הצעות לעסקאות בארטר שונות. כך, גם תוכלו להשיג עסקאות טובות דוגמת אלו שצוינו לעיל, וגם תשיגו תוצאה נוספת עבור האתר שלכם בדף החיפוש.

המאמר נכתב בחסות “ברטרלנד” – הדרך החכמה לקבל שירותים ומוצרים ללא כסף http://www.barterland.co.il