מה הקשר בין סרטוני ווידאו, יוטיוב ותחום ניהול מוניטין?

ניתן למנף את כוחו של יוטיוב ואתרי סרטונים אחרים, כדי לנהל בצורה טובה יותר את המוניטין שלכם באינטרנט.

תמונה שווה הרבה יותר מאלף מילים – סרטוני וידאו

אין ספק כי המרחב הווירטואלי של היום הוא לא מה שהיה פעם. עד לפני עשור רשת האינטרנט כללה רק מספר אתרים בודדים, כיום ניכר כי ישנם אינספור אתרים בכל תחום, מדיה חברתית שוקקת חיים ומגוון עצום של אפשרויות למפרסמים. אחת מהן היא סרטוני וידאו הצצים ברשת כמו פטריות אחרי הגשם. על אף שרבים סבורים עדיין כי מדובר בתחום לצעירים בלבד, סרטונים אלו יכולים לסייע באופן משמעותי לתהליכי קידום אתרים ולשפר ניהול מוניטין באינטרנט. הסיבה העיקרית לכך היא שהם מאפשרים להעלות תכנים מקוריים יותר מאלו שנראו בעבר ולהוכיח את טיב האתר שלכם ובעצם את טיבכם המקצועי לקהל גדול יותר של גולשים. בכדי לאפשר גם לכם ליהנות מהיתרונות הרבים שסרטוני וידאו מציעים, ריכזנו עבורכם מידע קצר בנושא זה.

כיצד סרטוני וידאו יכולים להטיב עם ניהול מוניטין באינטרנט?
סרטוני וידאו יכולים לסייע בקידום טוב יותר של אתרים וליצירת ניהול מוניטין באינטרנט שהנו מבוסס וחזק. הסיבה העיקרית לכך היא שהסרטונים מתבססים על שיטת שיווק וויראלי, כלומר ברגע שאדם מסוים רואה את הסרטון הוא מעביר אותו לחבריו, המעבירים אותו לחבריהם וכן הלאה. ככל שהסרטון יותר מקורי, מצחיק ומהנה, כך יש יותר סיכוי שיקבל חשיפה יותר גדולה. כמו כן, סרטוני הרשת מאפשרים למפרסמים להציג את טיב המוצרים בצורה קצת אחרת, הפונה ישירות אל קהל היעד, בהתאם לפלח מסוים בו. מדובר בשיווק זול למדי, כאשר המפרסמים אינם צריכים לקנות זמן אוויר יקר. יתר על כן, מאחר ומנועי החיפוש מזהים את התכנים המפורסמים ומאחר שאתרי הסרטונים השונים מאפשרים להציב קישורים לאתרים של אלו שהעלו את הסרטונים, דירוגי המיקום של האתרים נוסקים ומאפשרים לקהל גולשים גדול יותר להיחשף אליהם.

אילו אתרי סרטונים ישנם ברשת?
כיום ישנם אתרים רבים המאגדים סרטונים ומאפשרים להגיב עליהם ולהעבירם לגולשים אחרים, אולם הבולט שבהם הוא יוטיוב (YouTube). אתר זה נוסד בשנת 2005 וכיום הוא כבר כולל מיליוני סרטוני וידאו מכל רחבי העולם. האתר מאפשר לכל אחד להעלות סרטוני וידאו, לצפות בהם או לשתף אותם עם גולשים אחרים. כמו כן, ניתן להגיב על הסרטונים, לדרג אותם, ואף להוריד אל המחשב האישי באמצעות תוכנה מיוחדת. מאחר והאתר נמצא בבעלות גוגל, הסרטונים שיש בו נחשפים לכל גולש המחפש מידע במנוע החיפוש של גוגל. כמו כן, יוטיוב מאפשר להציב סרטונים ממומנים, כלומר למקמם במקומות נחשפים במיוחד תמורת סכום כספי, לרוב לפי מספר ההקלקות עליהם.
בנוסף לכך, כל גולש יכול להירשם לערוצים של הגולשים המעלים את הסרטונים, ובכך להיחשף אל סרטונים אחרים שהועלו על ידם או לראות סרטונים שאהבו.

 

אסופת טיפים לשיפור ניהול מוניטין באינטרנט באמצעות סרטוני וידאו
ישנם דרכים רבות וטובות בהן סרטוני וידאו יכולים לשפר ניהול מוניטין באינטרנט. לפניכם אסופת עצות שיעזרו לכם לעשות זאת בצורה טובה יותר:
תכנון יעיל – כמו כל סרט אחר, גם סרטוני הוידאו דורשים תסריט. כדאי לתכנן מראש מה אתם מתכוונים להראות בסרט ולאיזה קהל הוא מיועד. הקפידו שלא להעתיק מסרטונים אחרים, גם אם מדובר בסרטונים מוצלחים במיוחד. תמיד עדיף להשמיע את הקול הייחודי שלכם, מאשר שהגולשים יראו את אותו הסרט שראו


כבר פעמים רבות בעבר.
צרו כותרת מתאימה – כדאי ליצור כותרת המתאימה לתכני הסרט. דבר זה ימשוך קהל רב יותר שסביר להניח שיצפה בסרטון עד סופו.
תיוג נכון – מומלץ לתייג את הסרט על פי מילות מפתח הקשורות אל התחום בו הוא עוסק. ככל שתיצרו תגיות טובות ורבות יותר, כך יותר גולשים יצפו בכם.
סרטונים קצרים – מאחר ומרבית הגולשים אינם מעוניינים לצפות בסרטונים ארוכים יתר על המידה, הקפידו ליצור סרטים קצרים יחסית.
שילוב במדיה החברתית – כדי ליצור ניהול מוניטין באינטרנט שהנו מבוסס יותר, כדאי להשתמש בכל מה שהמדיה החברתית מציעה. על כן, מומלץ לפרסם את הסרטונים באתרים כמו פייסבוק, בפורומים ובבלוגים, בכדי לחשוף אותם לכמה שיותר גולשים.
היעזרו במקצוענים – בכדי לנסוק באתרי הסרטונים ולגרום לגולשים רבים ככל האפשר להיחשף אל המוצרים שלכם, כדאי להיעזר במקדמי אתרים מקצועיים, המיומנים ובקיאים בתחום. על ידי מומחים אלו, אתם תוכלו לבצע תהליכי קידום אתרים בצורה טובה יותר ולהטיב באופן משמעותי עם ניהול מוניטין באינטרנט.

לסיכום, באמצעות סרטוני וידאו בכלל ואתר יוטיוב בפרט, ניתן לבצע תהליכי קידום אתרים יעילים יותר ולשפר ניהול מוניטין באינטרנט. תוך הסתייעות במגוון העצות שמוזכרות במאמר זה ועל ידי היעזרות במקדמי אתרי מקצועיים, גם אתם תוכלו לנסוק במרחב הווירטואלי.

על פעילותנו – “ניהול מוניטין באינטרנט בע”מ”
צוות אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב בתחום קידום אתרים. בזכות הבקיאות והניסיון של מקדמי האתרים שלנו, תוכלו למנף את כוחו של יוטיוב ואתרי סרטונים אחרים, ליהנות מקידום אתרים פרודוקטיבי כדי לנהל בצורה טובה יותר את המוניטין ברשת. אם הנך זקוק להדרכה ולעזרה ביצירה וניהול מוניטין ברשת, הנך מוזמן ליצור קשר עם הצוות המקצועי.