הקשר שבין קידום אתרים לניהול מוניטין

ניהול מוניטין באינטרנט אינו שלם ללא קידום אתרים הנעשה כהלכה. קידום אתרים הינו הבסיס לכל התחום של ניהול מוניטין באינטרנט. בנוסף, לכל אתר ברשת זה כלי חובה כדי להגיע ללקוחות המתאימים.
כיצד קידום אתרים אורגני יכול לשנות את חייכם?

בעולם הווירטואלי של היום, בו לכל חברה ועסק יש נציגות ברשת האינטרנט, ניכר כי ניהול מוניטין באינטרנט הנעשה בצורה טובה ופרודוקטיבית יכול להעניק תוצאות חיוביות ביותר, ולהעפיל את הרווחים. עם זאת, ניהול מוניטין באינטרנט אינו שלם ללא קידום אתרים הנעשה כהלכה. מאחר ובמרחב הווירטואלי ישנם אינספור אתרים, רק על ידי קידום האתר ניתן להכניסו אל תודעת קהל היעד ולצבור קהל לקוחות פוטנציאליים גדול יותר. ככל שהקידום האורגני נעשה בצורה יעילה יותר, תוך ביצוע תהליכי הקידום השונים כהלכה, כך מתעצם ניהול מוניטין באינטרנט. במאמר שלפניכם ריכזנו מידע קצר אודות נושא זה, אשר יותיר בידיכם שפע של דרכים לקידום איכותי ואפקטיבי.

מהו קידום אתרים אורגני?
קידום אתרים אורגני מתייחס לקידום האתרים במנועי החיפוש השונים, בין אם של גוגל ובין אם במנועי חיפוש אחרים. קידום אתרים זה מכונה גם קידום אתרים טבעי מאחר והוא אינו מתבסס על קישורים ממומנים למיניהם אלא נעשה באמצעות שיטות שונות המשפרות את האתר וגורמות למנועי החיפוש להציבו בדירוגים גבוהים יותר. ניהול מוניטין ברשת אשר הנו מבוסס וחזק, מושפע באופן ניכר מקידום אתרים שכזה. זאת מאחר ועל ידי דרכי הקידום השונות ניתן להשאיר את האתר בדירוגים גבוהים למשך זמן רב ולהגיע לכמה שיותר גולשים מקהל היעד.

מי יכול ליהנות מפירותיו של ניהול מוניטין באינטרנט הנעשה על ידי קידום אתרים אורגני?
ניכר כי השפעתו של קידום אתרים אורגני על ניהול מוניטין מקוון היא כה גדולה ואכן, רבים בתחום העסקי, בין אם חברות גדולות ובין אם אנשי מקצוע פרטיים, נעזרים בדרך זו. עם זאת, המרחב הווירטואלי אינו מוגבל אך ורק לאתרים עסקיים. רשת האינטרנט מסייעת רבות גם לאנשים פרטיים המבקשים להוכיח את מידת המומחיות שלהם בתחביב מסוים או בעלי אתר המציע שירותים כלשהם בחינם המבקשים להגדיל את קהל הגולשים שלהם. אנשים אלו ורבים אחרים יכולים להסתייע בקידום אתרים אורגני בכדי להשיג את מטרותיהם. ניהול מוניטין באינטרנט המתבסס על קידום אתרים אורגני יכול לסייע לכל אחד להשמיע את קולו לקהל גולשים גדול יותר ולבסס את מעמדו כבעל דעה נחשבת בתחום בו הוא עוסק.

כיצד ניתן לבצע קידום אתרים אורגני?
קידום אתרים נעשה באמצעות מספר שלבים עיקריים. לפניכם פירוט קצר לגבי כל אחד מהם:
איסוף מידע – בשלב זה נאסף מידע חיוני אודות האתר עצמו ואודות אתרים מתחרים מאותו התחום. שלב זה יכול להתבצע בדרכים שונות, החל מראיונות עם בעל האתר המקודם ועד לניתוח סטטיסטי של הנתונים.
בחירת מילות מפתח – בחירת המילים נעשית לאחר מחקר הבוחן אילו ביטויים הם כדאיים יותר במנועי החיפוש. שלב זה הנו מהותי מאחר ובחירה לא נכונה של מילות מפתח עלולה לפגום בקידום האתר ולפגוע בתקציב המושקע בכך ובלוח הזמנים העסקי.
אופטימיזציית מבנה ותוכן – בשלבים אלו נעשית בדיקה למבנה האתר, תוך יצירת איזון בין הקישורים באתר והסרת ליקויים למיניהם המקשים על מנועי החיפוש להציב את האתר בדירוגים גבוהים יותר. כמו כן, מתבצע שיפור לגבי תוכן האתר הכולל בין היתר את הדגשת מילות המפתח שנבחרו בתוך תכני האתר, הסרת תכנים הלוקים בחסר והוספת תכנים איכותיים.
הפצת וחשיפת האתר – בשלב זה בעצם חושפים את האתר המשופר אל מנועי החיפוש ורושמים אותו באינדקסים השונים. על ידי כך ניתן לראות אם תהליך הקידום מניב את התוצאות המיוחלות.
השגת קישורים איכותיים – אחד האלמנטים העיקריים בקידום אתרים אורגני הוא שככל שיהיו יותר אתרים איכותיים המציגים קישור עבור האתר אותו מבקשים לקדם, כך יש סיכוי גדול יותר שמנוע החיפוש יציב אותו בדירוגים גבוהים. לכן, ניהול מוניטין ברשת אשר הנו מבוסס ויציב, נוצר באמצעות יצירת רשת טובה של קישורים המפנה אל האתר. בשלב זה, הנעשה במקביל לשלב הנ”ל, מאתרים אילו אתרים מצליחים פועלים באותו התחום כמוכם ומציבים בהם קישור המפנה לאתרכם.

קידום אתרים ושיפור ניהול מוניטין באינטרנט -על ידי מקצוענים בלבד
בכדי לקבל את התמורה המלאה מתהליך קידום האתרים האורגני, רצוי לעשות זאת על ידי מקדמי אתרים מקצועיים, המתמחים בכך. ראשית, מקדמי אתרים שאין להם הסמכה או ידע בתחום, לרוב יבצעו את התהליך על ידי “קידום אפור” ושיטות פסולות. דבר זה עלול לפגוע באופן משמעותי ביותר באתר מאחר ומרבית מנועי החיפוש מזהים קידום אתר הנעשה באופן פסול וכתוצאה מכך קונסים את בעלי האתר ומרחיקים אותו מתחומי מנוע החיפוש. שנית, מקדמי אתרים חסרי ניסיון שאינם בקיאים בתחום, לא יוכלו לספק עבורכם את התוצאות האופטימאליות אותם אתם מבקשים להשיג, כאשר לרוב אתם תשקיעו תקציבים נכבדים ללא קבלת תמורה.

לסיכום, ניהול מוניטין באינטרנט מתעצם באופן מהותי על ידי תהליכי קידום אתרים אורגני. אין זה משנה אילו תהליכי קידום תבחרו לבצע, בין אם מדובר על אופטימיזציה למבנה ולתוכן של האתר ובין אם מדובר על בניית קישורים איכותית יותר, כל עוד תיעזרו במקדמי אתרים מומחים, הדרך במרחב הווירטואלי פרושה לפניכם ללא רבב, ישירות אל קהל גולשים גדול יותר.


צוות אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב בתחום קידום אתרים. מומחי קידום האתרים שלנו מבצעים תהליכי קידום על פי הקוד האתי לקידום אתרים. בזכות הבקיאות והניסיון של מקדמי האתרים, תוכלו ליהנות מקידום אתרים פרודוקטיבי ביותר כדי לנהל בצורה טובה יותר את המוניטין ברשת. אם הנך זקוק להדרכה ולעזרה ביצירה וניהול מוניטין ברשת, הנך מוזמן ליצור קשר עם הצוות המקצועי.